Zabudowy z płyt G/K szpachlowanie Warszawa

REMBUDHOME SP. Z O. O.

Płyty gipsowo-kartonowe w Warszawie to jeden z najpopularniejszych materiałów stosowanych w budownictwie. Są uniwersalne, służą do budowy i wykańczania ścian oraz sufitów, są też chętnie wykorzystywane podczas prac remontowych. Są proste i nadają się prawie do wszystkiego. Sprasowany gips umieszczony jest pomiędzy dwiema warstwami papieru, dzięki czemu materiał jest lekki i łatwy w montażu, ale też na tyle wytrzymały, że można z niego wznosić za pomocą stalowego albo drewnianego stelaża bądź ściany. Płyty są odporne na ogień, a niektóre odmiany stanowią dla niego barierę nawet przez 2 godziny.

Powierzchnia płyt kartonowo gipsowych jest bardzo gładka, co pozwala wykorzystywać je do wykańczania między innymi przegród. Są dobry podkład do farb, tapet bądź płytek ceramicznych

Trzeba pamiętać, że nadmierne zawilgocenie materiału skutkuje znacznym obniżeniem jego wytrzymałości mechanicznej. Oraz, że na typowym jednowarstwowym poszyciu z płyt g-k nie da się zawiesić cięższych szafek czy sprzętów.

Płyty g-k świetnie sprawdzają się zarówno na etapie budowy, jak i podczas remontu domu. Pozwalają zyskać idealnie gładkie ściany, a także przestrzeń, w której można ukryć na przykład instalację elektryczną bądź cienkie rury.

Wykańczanie styków płyt wykonuje się poprzez przyklejenie taśmy z włókna szklanego lub perforowaną taśmę papierową, a na nią 2 bądź 3 warstwy szpachli gipsowej. Po przeszlifowaniu uzyskujemy idealnie gładką powierzchnię do wykończenia farbą lub tapetą. Narożniki zewnętrzne ścian z płyt g-k wzmacniamy natomiast profilami narożnikowymi, a wewnętrzne specjalnymi taśmami.

Rembudhome Sp. z o.o. z Warszawy, https://www.remonty-budowa.com/, poleca się do wykonywania zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych oraz szpachlowania w Warszawie i okolicy.