Układanie glazury Warszawa

REMBUDHOME SP. Z O. O.

Układanie glazury Warszawie to jedna z najpopularniejszych metod wykończenia ścian w pomieszczeniach narażonych na okresową wilgoć. Płytki na ścianie pełnią nie tylko funkcję ochronną tynku przed wilgocią, również pełnią funkcje dekoracyjną pomieszczenia. Jeśli chcesz wymienić i ułożyć nową glazurę zgłoś się do nas Rembudhome, https://www.remonty-budowa.com/, pomożemy przy odpowiedni wyborze płytek ściennych i podłogowych. Przygotujemy podłoże do ułożenia nowej glazury, skujemy i usuniemy stare płytki orz klej, wyrównamy podłoże. Na ścianie położymy specjalną zaprawę, a na podłodze wylejemy wylewkę samopoziomującą. Możemy zamiast pracochłonnego przygotowywania podłoża, użyć płyt z karton gipsu, przymocować je dość gęsto do pierwotnej ściany i na nich układać glazurę. Na nieprzygotowane powierzchnie nie układa się płytek, bo w niedługim czasie mogą odpaść. Następnie przygotowujemy grunt dostosowany do rodzaju podłoża, kładziemy go na czystą, odtłuszczoną i  suchą powierzchnię w temperaturze powyżej +5 st C. Dzięki niemu zwiększymy i wyrównamy przyczepność płytek do ściany i podłogi.

Glazura może być pięknym wykończeniem wnętrza, pod warunkiem, że zostanie poprawnie i starannie ułożona. Przed rozpoczęciem układania płytek na ścianie zaznaczamy miejsca na kontakty i włączniki.

Dzięki nam zaoszczędzisz czas i materiały, starannie przygotowujemy odmierzoną ilość kleju do płytek i robimy mieszankę. W trakcie układania glazury często sprawdzamy, czy kafelki leżą równo i nie odstają. Dlatego używamy krzyżyków dystansowych, które upewnią nas, że wszystkie fugi będą miały jednakową grubość.

Uważamy, by nie ruszyć schnących płytek – szczególnie ważne na podłodze. Najlepiej, jeśli układać będziemy partiami tak, by móc chodzić. Na bieżąco usuwamy też zabrudzenia, jak wyschną, będzie to trudniejsze. Na koniec prac fugujemy przestrzenie pomiędzy płytkami. Klientom zostawiamy glazurę idealnie położoną oraz kilkukrotnie umytą.