Tynkowanie ścian Warszawa

REMBUDHOME SP. Z O. O.

Piękne gładkie ściany, bez rys i niedoskonałości to oczekiwania każdego posiadacza mieszkania bądź domu. Przy tynkowaniu ścian ważną role odgrywa nie tylko sam materiał czy narzędzia, ale bardzo istotny wpływ ma wilgotność powietrza i temperatura. 

Koszty wykończenia ścian oraz sufitów tynkami cementowo-wapiennymi i gipsowymi niewiele się różni. Wpływ na cenę ma przede wszystkim rodzaj tynku, sposób jego nanoszenia, wielkość pomieszczeń, liczba otworów drzwiowych i okiennych. Liczy się także wysokość na jaką tynki zostaną naniesione. Cena uzależniona jest również od jakości wykonania ścian i stropów. Im bardziej są nierówne, tym będzie drożej, choćby dlatego, że zużyjemy więcej materiału. 

Do tynkowania ścian najlepiej poszukać sprawdzonych fachowców z profesjonalnym sprzętem, który pozwoli skrócić czas wykończenia ścian i sufitów. Do tynków maszynowych potrzebny jest agregat. Dobrze też, gdy wykonawca zamiast pac stosuje elektryczne zacieraczki do tynków; umożliwiają one nadanie gładkości nawet tynkom cementowo-wapiennym.
Jedną zgodnych polecenia firm jest firma Rembudhome Sp. z o.o. z Warszawy, która spełni wasze oczekiwania co do pięknych gładkich ścian. Skontaktuj się z nimi www.remonty-budowa.com. 

 

TYNKOWANIE ŚCIAN WARSZAWA

Tynkowanie ścian wewnętrznych możemy wykonać na dwa sposoby 

Dokonując wyboru tynku, warto wziąć pod uwagę nie tylko jego cenę i fakturę, ale także czas trwania prac i grubość warstwy, w jakiej można go ułożyć. Jest to szczególnie ważne, jeśli konieczne jest wyrównanie ścian i stropów. Wówczas w niektórych miejscach potrzebna będzie cieńsza warstwa zaprawy, w innych zaś grubsza. 

Cementowo-wapienny. Wiadomo przecież, że nawet najstaranniej wykonany tynk cementowo-wapienny ma fakturę piasku i delikatne zarysowania. Trzeba go więc dodatkowo wygładzić. Decydując się na tynk cementowo-wapienny, trzeba też wiedzieć, że układa się go w trzech warstwach (narzut, obrzutka i gładź). Tynkarze muszą trzykrotnie wrócić do tego samego fragmentu ściany lub sufitu. Również wysychanie trwa dłużej – malowanie ścian jest możliwe dopiero po 42 dniach.
Gipsowy. Tynk gipsowy układa się o wiele łatwiej i szybciej też uzyskuje jego gładką powierzchnię. Aplikuje się go jedną warstwą o grubości nie większej niż 2 cm (choć niektórzy producenci podają nawet 8 mm). Taka warstwa dość szybko wysycha; za malowanie ścian i sufitów można więc się zabrać już po 2 tygodniach.

Małą ciekawostką jest, że tynkowanie można rozpoczynać najwcześniej po około 3 miesiącach od wzniesienia ścian. Podczas prac temperatura powinna wynosić 5-25°C, a wilgotność powietrza nie może przekraczać 70%. Ważne są też warunki, w jakich tynk będzie wysychał. Nie można przesadzić z intensywnością wietrzenia pomieszczeń i zbyt gwałtownym suszeniem. Obydwie te sytuacje mogą spowodować pękanie tynku i jego miejscowe odspajanie się od ścian i stropów. W razie zbytniego przesuszenia, tynku można go zrosić wodą.

Tynkowanie ścian Warszawie możemy podzielić na tynki ręczne i maszynowe. 

Tynk maszynowy, polega on na nakładaniu przygotowanej i rozrobionej maszynowo, mieszanki tynku za pomocą specjalnego agregatu tynkarskiego. Tynkowanie maszynowe zapewnia nałożenie cieńszej warstwy, a także gwarantuje to, że na każdym kawałku tynkowanej powierzchni pozostanie taki sam skład i jednorodność zaprawy. 

Przy tynkowaniu ręcznym pomijamy etap wynajmowania profesjonalnego sprzętu. Rozpoczynając tynkowanie ręczne istotne jest posiadanie odpowiednich narzędzi, takich jak kielnia, łata, paca i sprzęt do mieszania, np. betoniarka lub wiertarka z mieszadłem. Najważniejszym punktem takich prac jest poprawne wykonanie zaprawy murarskiej, polegające na doborze składników w odpowiednich proporcjach, wymaga to jednak doświadczenia. Wykonywanie tynku ręcznie jest jednak bardzo czasochłonne.