Tynki gipsowe Warszawa

REMBUDHOME SP. Z O. O.

Podstawowym wykończeniem ścian są tynki wewnętrzne, coraz częściej stają się one jednocześnie ozdobą ściany. Decydując się na położenie tynków gipsowych na ścianach trzeba pamiętać, że jest to bardzo precyzyjna praca. Lecz odpowiednio wykonana pozwala na uzyskanie prostych i gładkich ścian. Wykonujemy usługi kładzenie tynków gipsowych Warszawie i okolicy. Podczas kładzenia tynków używamy poziomicy do kontroli, czy tynk jest równomiernie nakładany. Tynkowanie najlepiej powierzyć specjalistom takim ja my Rembudhome. Do wykańczania ścian wewnętrznych najczęściej wykorzystuje się tynki gipsowe. Tynki pozwalają na zespolenie cegieł, wyrównanie ścian i przygotowanie ich do dalszej pracy, nałożenia tapet lub farb. Aby tynki były ozdobą ściany,  muszą być nałożone z użyciem jednej z technik dekoracyjnych. 

Wśród tynków dekoracyjnych wyróżniamy:

  • tynk strukturalny, który pozwala na odciśnięcie na ścianie różnych wzorów. Do odciskania można używać specjalnych wałków, szpachelek, czy szczotek;
  • tynk zacierany, który tworzy na ścianie delikatną fakturę, nakłada się go zacierając przy pomocy packi;
  • tynk mozaikowy, który zawiera w sobie niewielkie, wielobarwne kamyczki. Jest niezwykle elastyczny, przez co odporny na uszkodzenia. Doskonały do dekoracji ścian w łazienkach i kuchniach, ponieważ idealnie uzupełnia ceramikę i kamień;
  • stiuk, to zaprawa gipsowa bądź wapienno-gipsowa z dodatkiem marmurowego pyłu bądź piasku, co sprawia, że po nałożeniu na ścianę jest ona gładka i delikatnie błyszczy.

Tynki dekoracyjne można dostać praktycznie w każdym sklepie budowlanym. Wielu producentów oferuje już barwione tynki, jednakże warto zdecydować się na barwienie masy przed jej bezpośrednim nałożeniem na ścianę, gdyż daje to o wiele lepszy efekt. 

Jeżeli szukasz ekipy do tynków gipsowych Warszawie zapraszamy do nas Rembudhome Sp. z o.o. z Warszawy, https://www.remonty-budowa.com/.