Posadzki Warszawa

REMBUDHOME SP. Z O. O.

Przed przystąpieniem do wybierania okładziny podłogowej i wykańczania posadzki w domu lub innym budynku, musimy wykonać podkład podłogowy. Obok tradycyjnego jastrychu z półsuchego betonu i nowoczesnej wylewki anhydrytowej mamy do wyboru także inne rozwiązanie takie jak wylewkę cementową.

Posadzka Warszawie wykonywana jest zwykle jako podkład cementowy, wylewka betonowa lub anhydrytowa. Dobra wykonana posadzka to pewność, że posadzki będą trwałe, bez pęknięć i rys. Jednym z tradycyjnych podkładów są wylewki cementowe.

Wyróżniamy trzy podkłady tradycyjne:

  • podkład cementowy, używamy jej do wyrównania powierzchni np. stropu przed położeniem materiału wykończeniowego, jakim mogą być panele, płytki podłogowe, parkiet, wykładzina dywanowa itp. Podkład cementowy może występować w postaci mokrej mieszanki zaprawy budowlanej układanej na budowie lub w postaci suchego jastrychu. W przypadku zastosowania jastrychu stosuje się najczęściej gotowe mieszanki o niskim skurczu, które w miejscu wbudowania wymagają wymieszania z wodą.;
  • wylewkę betonową jej kruszywem może być piasek, żwir, grys albo drobna mieszanka z kruszywa naturalnego lub łamanego. Wylewka betonowa znajduje zastosowanie, gdy potrzebna jest warstwa podkładu o większej nośności i grubości niż podkład cementowy.;
  • podkład anhydrytowy, jest wytrzymały i odporny na zmiany temperatury, nie kruszą się ani nie kurczą. Doskonale sprawdzają się na podłogach z ogrzewaniem podłogowym. Podkład anhydrytowy ma płynną konsystencję, dzięki czemu łatwo się go wylewa. Dzięki niemu możemy zniwelować krzywizny. Tworzy on tak zwany równy podkład, którego nie trzeba wypoziomować. 

Jeżeli szukasz ekipy do wykonania posadzki Warszawie zapraszamy do nas Rembudhome Sp. z o.o. z Warszawy, https://www.remonty-budowa.com/.