Gładzie Warszawa

REMBUDHOME SP. Z O. O.

Osoby, które na co dzień nie mają do czynienia z pracami budowlanymi czy wykończeniowymi używają zamiennie pojęć gips szpachlowy oraz gładź gipsowa. Warto wiedzieć, że gładź i gips to zupełnie inne produkty o różnym przeznaczeniu. Wykorzystywane są do innych prac. Dlatego prace związane z kładzeniem gładzi w Warszawie warto powierzyć fachowcom, którzy znają się na danej pracy. Gips szpachlowy spotykamy także pod nazwą masa szpachlowa lub szpachlówka. Jest to produkt, wykorzystywany do wyrównywania dużych nierówności na ścianach oraz szpachlowania ubytków na podłożu, które jest w trakcie przygotowywania do dalszych prac wykończeniowych. Gips szpachlowy można stosować bezpośrednio na podłoże wykonane z większości dostępnych materiałów budowlanych. Ale najczęściej stosuje się go na podłoże gipsowe, cementowo-wapienne, cementowe, a także betonowe.

Nasza firma Rembudhome przy pomocy gipsu precyzyjnie wyprowadzić kąty ścian i sufitów. Gips możemy wykorzystany również do mocowania na ścianie elementów ozdobnych wykonanych z gipsu czyli różnego rodzaju sztukateria gipsowa. Oferujemy kompleksowe usługi kładzenia gładzi w Warszawie i okolicy, jeżeli potrzebujesz pomocy przy kładzeniu gładzi zgłoś się do nas oferujemy szeroki zakres prac, z którym możesz zapoznać się tutaj remonty-budowa.com.

Gładź stosujemy przede wszystkim, gdy chcemy uzyskać idealnie gładką i równą powierzchnię ściany, szczególnie jeśli będą one wykańczane farbą. Przy wyborze gładzi zwracamy uwagę, czy jest to gładź gipsowa czy inna gładź na przykład cementowa albo polimerowa. 

Zwróćmy uwagę na różnice między gładzią szpachlową i gipsem szpachlowym. 

Po pierwsze wyraźnie zauważalną różnicą pomiędzy gładzią gipsową a gipsem szpachlowym to kolor produktu po jego wyschnięciu. Gładź gipsowa ma jednolity kolor. Warto sprawdzić na opakowaniu, jaki kolor gładź będzie miała po wyschnięciu, ponieważ decydując się na malowanie, wybieramy taką która będzie miała biały kolor po całkowitym wyschnięciu. Pozwala to na uzyskanie jednolitego koloru farby, co znacznie ułatwia nam prace malarskie i pozwala na uzyskanie dobrego efektu po nałożeniu farby.

Gips szpachlowy od gładzi różni wytrzymałością, może być nakładany grubszą warstwą. W porównaniu z gładzią gipsową, gips jest trwalszy, jednak z drugiej strony trudniej go obrobić to znaczy wyszlifować, a gładź dobrze poddaje się temu procesowi.

Stosowanie gipsów zaleca się w miejscach, gdzie powierzchnie do wykończenia są nierówne, czyli sufity i ściany są pofalowane lub nie trzymają pionu i poziomu. Wtedy wymagana jest grubsza warstwa gipsu, która pozwoli wyrównać takie nierówności. Dlatego gipsy szpachlowe często są wykorzystywane przy remontach w starych domach.

Gipsy wymagają zawsze szlifowania na sucho, co wiąże się z większym pyleniem, które jest niezwykle uciążliwe, szczególnie jeżeli prace przeprowadzane są w jednym pomieszczeniu w domu czy mieszkaniu, a pozostałe są cały czas użytkowane przez domowników. Dlatego prace związane z kładzeniem i obróbka gładzi w Warszawie lepiej zlecić fachowcom, którzy wiedzą jak daną pracę wykonać.